Klinikinės diagnostikos laboratorija
Skyriaus vedėja, medicinos biologė:
Alvita Steponavičienė
Kokybės vadybininkė, medicinos biologė:
Nijolė Pakonienė
Medicinos biologai:
Gražina Jasiūnaitė
Virginija Tušienė
Raimonda Žvinienė
Klinikinė diagnostikos laboratorija
Klinikinės diagnostikos laboratorija (toliau KDL) yra Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (toliau PSPC) struktūrinis padalinys, kurio uždavinius ir funkcijas nustato įstaigos vyr.gydytojos patvirtinti nuostatai. KDL turi parengusi savo kokybės užtikrinimo sistemą (Kokybės vadovą ) ir siekia,kad iškelti tikslai ir politika būtų įgyvendinti praktikoje.
Pirmasis atestavimo pažymėjimas laboratorijai, kaip Ukmergėspirminės sveikatos priežiūros padaliniui, buvo išduotas 2005 m. rugpjūčio mėnesį. Juo buvo pripažinta, kad laboratorija atitinka nustatytus reikalavimus ir turi teisę atlikti nurodytus tyrimus. KDL atlikdama laboratorinius tyrimus siekia gauti duomenis, padedančius diagnozuoti žmonių ligas, sustabdyti jų plitimą, įvertinti žmonių sveikatos būklę. Laboratorijoje atliekami biologiniai, mikrobiologiniai, imuniniai, cheminiai, imunocheminiai, hematologiniai,citologiniai iš žmogaus kūno gautų medžiagų tyrimai. KDL gali teikti konsultavimo paslaugas, apimančias visus atliekamų laboratorinių tyrimų aspektus, įskaitant rezultatų interpretavimą ir patarimus dėl tinkamų papildomų tyrimų.
2010 m. KDL peratestuota ir 2010 m. spalio 11d. išduotas atestavimo pažymėjimas Nr.3, kuris patvirtina laboratorijos atitikimą reikalavimams ir jo teisę atlikti medicininius laboratorinius tyrimus.
Klinikinės diagnostikos laboratorijospolitika ‑ teikti kokybiškas, teisės aktų keliamus reikalavimus atitinkančias laboratorinės diagnostikos paslaugas, kuo geriau patenkinant pacientų ir užsakovų poreikius, garantuojant greitą ištyrimą, rezultatų pateikimą, tinkamą interpretavimą ir sveikatos priežiūros specialistų bei pacientų konsultavimą.
KDL kokybiškos paslaugos, tai itin svarbi Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros kolektyvo bendro darbo dalis, teikiant gyventojams saugią, prieinamą ir savalaikę sveikatos priežiūrą.
Pacientų tyrimai priimami kasdien nuo 7.00 val. iki 12.00 val., išskyrus švenčių ir poilsio dienas. „CITO“ tyrimai atliekami iki 16.30val.
Visas laboratorijos darbo procesas, t.y. nuo gydytojo paskyrimo atlikti tyrimus iki tyrimų rezultatų įteikimo užsakovui skirstomas į 3 etapus: preanalizinį , analizinį, poanalizinį.
Tyrimų kokybė priklauso nuo pačių pacientų pasiruošimo ir atsakomybės tyrimusatlikti teisingai.
Nerekomenduojama atlikti tyrimus po fizioterapijos ir rentgeno procedūrų,fizinio krūvio.
Atliekant hematologinį tyrimą (kraujo tyrimą) rekomenduojama būti nevalgius, priduoti tyrimus ryte 7-10 val.
Šlapimo tyrimui geriausiai tinka rytinis šlapimas (apsiplovus). Į švarų, sausą indelį, vidurinė šlapimo porcija. Rytinio šlapimo tyrimas daugiau informatyvus.
Skreplių tyrimui atlikti būtina ryte nevalgius išskalauti burną vandeniu, atkosėti į vienkartinį užsukamą indą.
Kaprologiniam išmatų tyrimui pristatyti išmatas po tuštinimosi (iš kelių vietų) stikliniame, uždarytame indelyje. Jei išmatose yra parazitų ar jų dalis, jas taip pat pristatyti uždarame inde. Negalima tirti išmatų po klizmų, gydymo žvakutėmis, patartina prieš tyrimą nevalgyti mėsos, žuvies, žalių daržovių, pomidorų, vartoti salicilatų.
UKMERGĖS PSPC KDL ATLIEKAMI LABORATORINIAI TYRIMAI