Informacija dėl Tymų profilaktikos

Pagrindinis / Informacija dėl Tymų profilaktikos

Lietuvoje 2018 m užregistruota 30 tymų atvejų – keturiems vaikams ( nuo 11 mėn. iki 14m.) ir 26 suaugusiems asmenims nuo 21 iki 56 metų. Daugumos susirgusių asmenų skiepijimo būklė nežinoma. Šiais metais tymai nustatyti 14 asmenų ir iš jų 8 vaikams nuo 10 mėn. iki 10 metų ir 6 suaugusiems asmenims nuo 39 iki 51 metų. Didžioji dalis susirgusių tymais asmenų buvo hospitalizuoti.

Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių skiepijami 15-16 mėnesių kūdikiai ir 6-7 metų amžiaus vaikai.

Lietuvoje dviejų metų amžiaus vaikų skiepijimo aprėptys nuo tymų nesiekia 95 proc., todėl kyla reali grėsmė susirgti ne tik neskiepytiems vaikams, bet ir suaugusiems asmenims.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, vienas susirgęs tymais asmuo gali užkrėsti nuo 12 iki 18 kontaktinių asmenų. Vienintelė specifinį profilaktikos priemonė – skiepai. Suaugusieji skiepijami ta pačia tymų, epiderminio parotito ir raudonukės ( toliau MMR) vakcina („Priorix“), kuri skirta vaikams. Turėję sąlytį su sergančiu tymais, gali pasiskiepyti nemokamai, kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po sąlyčio su sergančiuoju tymais rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. po kontakto. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21d.) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

Dėl informacijos kreiptis į Ukmergės PSPC skiepų organizavimo kabinetą darbo dienomis nuo 7:00 iki 14:36 val. ( 312 kab.), tel.: 33117.

Neįgaliųjų parinktys

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


Nr. Slapuko pavadinimas Paskirtis Galiojimo laikas
1. ms-session Naudojamas išsaugoti įvertinimo apklausos sesijai 365 dienos
2. PHPSESSID Naudojamas išsaugoti apklausos pildymo sesijai Kol įjungta naršyklė
3. ms-uid Naudojamas išsaugoti įvertinimo apklausos sesijai 365 dienos
4. pum-14090 Naudojamas išsaugoti apklausos sesijos "banerio" lango pasirodymo sesijai 1 mėnesis

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti